Fotosoovitused blogijatele

Soovitused on väga subjektiivsed!
+ Peegelkaamera puhul proovi võimalikult palju kasutada manuaalfokuseerimist. Hoopis rohkem mängimismaad ja tulemus on kordades efektsem! Ära karda absurdseid fookuslähenemisi teha (rohukõrs fookuses, imeilus kingapaar kõrval fookusest väljas). Viimase näite puhul loomulikult kasutada sellist taktikat kui seerias on vähemalt korra esindatud teravam variant antud kingapaarist.
+ Hübriidkaamerate puhul valida asjade/inimeste (igapäevased asjad, meigi elementide esitlus, uued ostud jms) ülespildistamiseks võimalikult valgusrohke tunnike. See reegel võiks hõljuda ka peegelkaamera kasutajatel peas. Kahju on vaadata pilte, mis võiksid potentsiaalselt olla ilusad, aga jäävad pildistaja väriseva käe ja halva valguse taha kinni. 
+ Lihtsate asjade esitlemisel (jällegi, ostud jms) mõelge pilt läbi. Kas kasutate sarnaste asjade esitlemisel ühte kontsepti või erinevaid, igatahes mõelge, mille kõrval/mille peal/mille sees näeksid need kõige paremad välja. Ärge peljake raskemat varianti. Liialt kergeid teid valides, ei ole tulemus kunagi hea! 
+ Ärge alahinnake valguse teravust. Tugeva päeva-päikese valguse puhul valige parim nurk, mille alt päike ei muutuks segavaks faktoriks. Kui palju on neid fotosi igalpool kuhu hiljem alla kirjutatkse: Ma ei tea, mis siin toimub!
https://aabb2.files.wordpress.com/2013/09/a2485-rock_and_roll_in_the_bright_sun_tri.jpg
+ Kui vähegi võimalik soetage endale statiiv. Käe otsas pildistamine on loomulikult mugavam ja enamus ajast sa seda ka teed, aga kui vähegi aega millestki pilti teha, siis proovige kasutada statiivi. Sel juhul võite mängida ka natuke häma ‘valgusega’.
http://www.digitest.ee/manfrotto-kompaktne-kuulpeaga-statiiv-785b/
+ Fotode esitluses katsuge piirduda sarnaste fototöötlustega (kui olete fototöötluse teedpidi läinud). Postitustes olgu läbivalt sarnane töötlus (kui just ei ole mingi muu eesmärgiga blogi). Võite aeg-ajalt stiili vahetada, aga vältige iga-postitus-erinev varianti. See muudab lugeja närviliseks. Mida rohkem negatiivseid faktoreid, seda suurem võimalus, et ta lõpetab blogi jälgimise.
http://crazyandlittle.blogspot.com/2010_08_01_archive.html
+ Hoiduge originaalsuuruses piltide lisamisest. Suurem osa arvuteid/interneti ühendusi ei ole nii võimsad, et ära laadida 10 postitust gigantseid fotosi. 
+ Tutvuge oma kaameraga ja selle võimalustega. Tehke endale selgeks mida kuidas kasutatakse, et pildistamisel oskamatuse taha miski kinni ei jääks, valite lihtsama tee. Google on meie kõigi sõber kui kelleltki küsida ei ole!
+ (selles punktis olen ilmselt mina kõige halvem soovitaja, AGA…) Igapäevaste pildipostituste kõrvale pakkuge lugejale midagi erilist. Kui igapäevane pildiseeria koosneb outfitipostitustest sinu toas / sinu maja ees / sinu peegli ees, siis aegajalt viige lugeja uutesse ja põnevatesse kohtadesse (pargid, mereääred, loomaaiad, linnatänavad jms). Kui igapäevapostitused on ostetud asjad, siis üllata jällegi lugejat millegi erilisega (parem harva kui mittekunagi). Samas käib see ka vastupidi, kui oled igalpool ringikäija, siis ürita lugejale leida mingi konstant. Muidu rändad ringi ja näitad vahvaid pilte IGALTPOOL, siis ürita lugejale näiteks pakkuda igapäevast outfiti või igapäevast hommikusööki (?) (lihtsalt näide konstandist)
+ Võtke lugeja soovitusi pildieelistustes kuulda, aga ära muuda igakord kui tuleb uus ettepanek. Loe ja kogu ja muuda nipetnäpet kokkuvõtvalt. Kuid ära kaota oma stiili. Algajana võid ebakindel olla, aga inimene harjub ja õpib armastama, mida näeb!
+ Proovi võimalikult palju kaamerat kaasas kanda. Kindlasti pole see lihtne, aga ringi liikudes võib kordades põnevamaid pilte teha kui oma toa seinte vahel!
+ Hooli oma kaamerast ja ära viskas seda pliiatsite, peeglite ja meigiasjadega ühte kotipõhja. Kunagi ei tea millal see pintsett sinu kaamerale tugevad rööpad peale tõmbab või ilma objektiivi korgita objektiivisilma ära lõhub. Juhused on harva tulema, aga neid juhtub. Rääkimata igasugusest jääktolmust sinu kotipõhjas, mis leiab tee sinu objektiivi/kaamerakere vahele ja teeb oma töö! Parim on hoida kaamerat ettenähtud kotis. Või kui see on täiesti välisatud, siis ole loov ja leia/loo oma sõbrale mingi hea kaitsev kott-ümbris, mis minimeerib kahjustusi seal õlakoti põhjas!
+ Puhasta oma kaamerat (mingi perioodi tagant vii asjatundjale, kes teeb sinu sõbra taas puhtaks ja pikendab selle eluiga tunduvalt)
+ Pildistamisel hoia kaamerat õieti käes. Ühe käega toeta korralikult objektiivi ja teisega kaamerat. Et hoida pilti selgena! (õigelt kaamera hoidmine on väga oluline!)
http://fstoppers.com/wp-content/uploads/2012/12/3Way_CameraStrap_0424.jpg

+ Kasuta oma keha ”statiivina”. Kui teed pilte ilma statiivita, siis kasuta julgelt oma keha toena.

See on praeguseks kõik (kindlasti on mul veel mõtteid, aga võibolla sellest hetkel piisab). Läksin vist natuke ühest-otsast-teise, aga ehk saab hakkama. Esimene soovituspostitus. Ja palun pidage meeles (et te mul pead ei hakkaks ära hammustama), et need on vaid minu silmis soovitused. Mida MINA eelistan blogijalt. Leidke endale oma viis (lihtsalt ärge olge põikpäine ja vaadake ringi, lugege ja uurige teiste blogisid, mismoodi lahendatakse fotoesitlusi jne)
Enamus soovitused olid rohkem peegelkaameratele suunatud!

Kui on teemakohaseid küsimusi, siis olge julged!

6 thoughts on “Fotosoovitused blogijatele

  1. Kahjuks pole õppematerjaliga kuigi kursis. Mul endal on kaks raamatut. Üks suur ja paks. Kunagi sai läbi lapatud aga sealt õpitav on igast raamatus suhteliselt sama. Sealt võiks võibolla uurida vaid nö tehnilisi asju. Ja raamatukogus võiksid küsida selle teemalisi raamatuid ja võtta esmalt see kõige pinnapealsem, a la pealkirjaga: Fotograafia A ja B või midagi sarnast 😉

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.