How i keep my ‘boots’ clean

However many other pairs of converses i am happy to buy, the classical white will remain my favorite kind. My current pair of white ones are pretty ok from outside (some cracks here and there) but they are pretty messed up from inside. It doesn’t actually harm my feet somehow, but they are pretty ugly. 
Though one thing that i’ve managed is keeping them pretty white. Ofcourse they don’t look like paperwhite, but they are clean-looking… most of the time!
What’s my secret? Fairy (the dishwashing liquid) and nail polish remover (with acetone). Fairy is ofcourse for the fabric part of the shoe and acetone is for the rubber part. I wouldn’t recommend acetone to any other cheap kind of sneakers because mostly the rubber part of the sneaker is mixed with something else that tends to… melt or get damaged. And fake converses have those red (or whatever kind of color that ain’t white)  lines that are like painted over or just added to the serfice and acetone will probably just scatter it. Anyway acetone is miracle worker when it comes to the rubber part of the shoe. 
Footnote! Do not put your laces (that doesn’t get 100% clean after washing them) in the acetone… to soak. I did foolishly (!!!) and the hard tips of the laces just melt… away. I have a stupid habit to take things to the extreme 😀
Anyway. That how i do it!

Ükskõik kui palju paare ma neid converse ka ei muretseks, valged on ja jäävad minu lemmikuteks. Minu hetkesed valged on päris normaalsed väljast, kuid sees on hullumaja. Nad ei ole kuidagi nii katki, et mu jalale liiga teeks või väljast kuidagi märkaks, aga nad on päris ribadeks seest. 
Vähemalt olen ma päris osav nende puhastamises. Olen päris paljudelt igasuguseid nippe kuulnud, et kuidas neid võimalikult kaua valgena hoida, hambapastadest söögisoodani. Aga minu vahendid on nõudepesuvahend Fairy ja küünelaki eemaldaja atsetooniga. Just. Fairy kangast osale ja atsetoon kummist. Ma ei julge mitte originaal tennistele atsetooni soovitada, sest arvan, et odavaid tenniseid hakkab see liigselt sulatama ja värvilised (ala punane triibik minu tennisel) osad lihtsalt ajab laiali. Aga convere’dele ei tee see tuhkagi. Ainult väga-väga kinnistunud mustuse tõmbab ilusti maha. 
Märkus! Ärge toppige jalatsipaelu likku atsetsooni (nagu mina), sest atsetoon sulatab lihtsalt tugevad paela tipud… minema. Mul on selle koha pealt väga halb harjumust… viia asjad ekstreemsuseni 😀
Nii ma seda siis teengi! Kui teil mõni parem mõte, siis tulistage!


Btw, i’ve worn them literally non-stop (i pretty much slept with them) for 4-5 months and they look pretty great! Only the laces are pretty ‘worn-out’


Muide, arvestades, et olen kandnud neid pm iga minut 4-5 kuud, siis näevad papud jumala hääd välja! Ainult paelad on ‘natuke’ välja kantud2 thoughts on “How i keep my ‘boots’ clean

  1. Ann Buht

    Mina ostsin isiklikult Pärnu sportlandist suve algul. Aga käisin ise hiljuti Tallinna sportlandides ja seal ka madala säärega polnud. Küsisin ka, et äkki saavad arvutist järgi vaadata või hellata ja küsida millises sportlandis saadaval ja seda teha ei saanud, aga teadis öelda, et just tulid uued converse'id ja sügisel vähemalt madala säärega siniseid ja muste üldse sisse ei toodud. Päris kindel olen, et neid müügist maha ei võetud , aga kuna talv tulekul siis ilmselt sp madalaid uusi müüki ei tellitud. Meeste omi madalaid oli! Aga soovitati minna sportlandi outleti poodi (kuhu ma ei viitsinud minna ja ostsin sinised kõrge servaga) sadamasse või ülemistele. Seal on vana kaup ja võib isegi saada. Ja odavamalt!
    Rohkem kahjuks aidata ei oska. Ise proovin kevadel uuesti kuna valgeid talvel kanda ei soovi niikuinii, lihtsalt lootsin oma vanad väsinud välja vahetada.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.