Kuidas hoolitseda oma kaamera eest miinuskraadides?

(Antud postitus on tehtud puhtalt google uuringu põhjal kuna mõtlesin, et viin end asjaga enne kurssi kui liiga hilja on ja pean suuri summasi maksma hakkama, mida külm nõuab)
Ma ise olen alati sellest teadlik olnud, et miinuskraadiga olla ettevaatlik oma kaameraga. Aga miks, see oli selline loogiline oletus, mis tegelikult suuresti oli täiesti väär. Ma ei hakka suurt laia postitust tegema, vaid annan teada, mis on riskid ja milline on lahendus.
Ei pea talvel pildistamist nurka viskama, peab lihtsalt oma sõbra eest hoolt kandma. 
1. Muretse endale korralik kaamerakott. Veekindel ja soe. 
2. Miinuskraadides pildistades pea meeles mitte ‘joosta toa vahelt’. Kaamera külmub, kaamera sulab, kaamera külmub. 
Miks üldse hoiatatakse miinuskraadides pildistades? Põhiliselt sp, et akud väsivad külmas. Parimal juhul saavad nad külmas lihtsalt kolm korda kiiremini tühjaks, halvimal juhul lõhub aku lõpuks ära. 
3. Pildistades varu kaasa varuakusi. Kui tavaliselt on kaks akut, võta 4 akut. Kui aku saab tühjaks, siis ei pruugi see tegelikult tühi olla. Sestap pane tühjaks saanud aku endale jope sisse kuskile tasku ja las ta seal soojeneb. Hiljem võib see täiesti kasutusvalmis olla.
Suurem kahjustus võib tekkida kaamerale juba siis kui kaameraüles sulab tuppa tulles. 
4. Anna aega kaameral toatemperatuurini jõuda. Kui oled pildistamisega ühel pool, siis pane kaamera kotti!
5. Lihtlabaseim trikk on niiskuse-vee vältimiseks asetada kaamera enne tuppa tulekut kilekotti (millel pole auke) ja pressida välja võimalikult palju õhku ning seejärel sulgeda võimalikult ‘vaakumisse’. Seejärel lasta kaameral toatemperatuurini jõuda. Võib ka asetada koti koos sisuga kõigepealt aknalauale kus on madalam temperatuur. Samuti võib kotti panna riisi (?) või silikageeli.
Igatahes. Niipalju tuli hetkel meelde kirja panna. Eelmisest talvest saati olen arvanud, et kaameraga ei võigi miinuskraadidesse minna, aga lihtsalt tuleb hoolitseda oma kaamera eest natuke enne ja pärast. Risk on ilmselt sellegipoolest natuke kõrgem kui muul ajal, samas lugesin ja vastupidiseid arvustusi.
Loomulikult võib keegi enda sõbrale ka lisaks sooja kampsuni ümber meisterdada (tehke siis mulle ka juba :D)

Kui on mingeid küsimusi, siis julgelt pommitage! Ja kui olen millestki valesti aru saanud, siis parandage mind, Google ei ole just parim leiuallikas.

One thought on “Kuidas hoolitseda oma kaamera eest miinuskraadides?

  1. Super postitus – sain targemaks ja inspiratsiooni ka! Sõrmed on juba pikemat aega lõnga järele kihelenud, aga mitte ühtki ideed ei ole olnud. Õnneks sai see probleem nüüd (küll vaid hetkeks, kuid siiski) lahenduse. Minu sõbrakese kampsun siin. 🙂
    Kui heegelnõel vähegi sõber on, siis utsitan takka – kõigile kaameratele kampsunid selga! 😀

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.