A quick pro and con list on blogging

Jaanika reminded me today, i haven’t posted anything lately. I mean if you count out the on-going photo challenge, i really haven’t. And to be honest i don’t even have that time lately. I mean, i have time to browse pinterest or facebook (but of course). But blogging (at least for me) takes tons of time. It’s not a half hour thing, it’s more like a hour. 
I made my life a bit harder when i decided to go for both teams and by that i of course mean english and estonian language. By the time you finish your lovely stream of thoughts you have to go right back and do it all over again! I’m not complaining, i am complaining, but i’ll still stand for it!
Anywho, today i picked up this topic. Pros and cons of blogging! I’m sure many of you have thoughts on that subject, so do not hesitate talking alongside with me! 
Here we go, cons first


CONS

 • A lot of free time invested. With what you could clean your place or take your pet out on a walk, in the fresh air. 
 • Buying things to keep your blog fresh. I actually sometimes find myself buying things that i literally don’t need, just so i could show it off. It’s vain, but i’m not here to blow smoke! It comes out when you are torn between buying or not. ” It’s really really nice, but deep down you know you won’t wear it.” Still it’s the latest thing and it would look so great on your blog with an idea behind it. Chaching! (that’s coing landing, in my way)
 • The negative feedback. Oh the feedback. For me it’s the hardest part. I’d like to think that i’m strong and don’t care of bad feedback. But sometimes it gets under your skin and ruins your whole day. A person, who’s god knows how far from you, is having power over you. That is ridiculous, if you think of it! 
 • You actually buy expensive equipment to support your blogging. Either it’s a new laptop or fancy camera. You have to blog with something and take these badass pictures.
 • Constant stress and feeling that you must reach your arbitrary deadlines
PROS
 • The last con is in some ways also pro. You train your ability to keep up with a schedule and challenge yourself in so many ways.
 • If doing right, you improve your typing-expression skills. I’m not saying i’m strict with my grammar, but i do improve my expression skills if i keep up with regular posting.
 • Good feedback is like a loveletter to a lonely person. It’s just like giving a hug to a random person on the street. These little things do have major affect on your smile! 🙂
 • Meeting new and awesome people. To find interesting people in a different way. Without ever having the judgemental contact. Different freedom of just seeing people’s insides.
 • Gaining a hobby. Whether it’s acceptable or not, it’s a hobby. A way to enjoy your time!
 • Involving in know-hows. Whether it’s as a photographer or a poet, you practise and rehearse constantly!
I’m sure i left some out, but these are what i could think of at the moment. Some of them might be strongly subjective so keep an open mind. I don’t mind if you debate me, but do have your bases for it 😉

Jaanika tuletas mulle täna meelde, et ma ei ole juba nii ammu midagi asjalikku kirja pannud. Või üldse postitust teinud, teemal mis poleks seotud foto väljakutsega. Ma tõesti pole. Kui päris aus olla, siis pole mul selleks ka kuigi palju aega olnud. Mul on muidugi aega Facebook’iks ja Pinterest’iks (otseloomulikult), aga blogimine võtab minult nii suure ajaruumi. Neid ruume on kahjuks kuidas-kunagi. Ennist võttis postituse kokkupanek aega pool tundi, nüüd veab kui saab asjaga ühele poole tunniga. 
Tegin oma elu veel keerulisemaks kui otsustasin minna üle kahele keelele. See süsteem on äärmiselt ajakulukas. Kui oled lõpetanud oma toreda ja eduka mõttelennuga, pead uuesti naasema nullpunkti ja kõik uuesti tegema (kusjuures ma alati alustan ing. keelest, millegipärast istub mulle kirjutamiskeelena see rohkem, põnevam). Ma ei vingu, ma vingun, aga jään siiski alustatu juurde!

Igatahes. Valisin oma come-back’ile sellise toreda teema: Head ja vead blogi pidamisel! Olen veendunud, et paljudel on sellel teemal mõtteid, seega innustan teid neid minuga jagama!

Hakkame siis pihta, vead esimesena!

VEAD

 • Palju investeeritud vaba aega. Selle asemel, et toas tunde trükkida, saaksid viia oma kodulooma õue jalutama, ta kindlasti soovib seda!
 • Üleliigsete asjade ostmine, lihtsalt selleks, et blogida midagi. Ma tegelikult ka leian end aeg-ajalt kahe vahel ja otsustan osta kuna see sobiks postitamiseks ja teistele näitamiseks. See on kohutavalt edev, aga ma ei ole siin selleks, et end läbi roosade prillide reklaamida. 
 • Negatiivne tagasiside. Oeh, see minu kõige suurem nõrk-punkt. Ma tahaksin mõelda, et olen see tugev inimene, keda tõepoolest ei kõiguta halb arvamus. Aga isegi oma parimatel päevadel lasen mõnel kõnetajal pugeda naha alla ja tekitada minus nii halva tunde. Terveks päevaks! Äkitselt oled loovutanud võimu kellegi kätte, kes on kurat teab kui kaugel sinust! 
 • Sa ostad endale kallist tehnikat, et ikka stiilselt blogi pidada. See olgu siis kas uus ilus rüperaal ( minu, by far, lemmik sõna, koos kärgperega) või hea kaamera. Sa pead ju kuskil trükkima ja miski peab kõik need vinged pildid tegema!
 • Tihe stress. Tingitud pidevast soovist saavutada need väljamõeldud tähtajad postitustele.

HEAD

 • Viimane viga on suuresti ka hea. Sa treenid pidevalt oma võimet pidada kinni tähtaegadest. Lisaks esitad endale üha uusi väljakutseid!
 • Kui ajada asja õigesti, siis arendad pidevalt oma keelt ja väljendusoskust. Ma ei usu, et see keelearendus minu puhul niivõrd kinni peab, aga väljendusoskus on mul kindlasti palju paranenud. 
 • Hea tagasiside on nagu armastuskiri üksildasele inimesele. Täpselt nagu kallistus suvalisele inimesele. Need väiksemad asjad mõjuvad suurelt sinu naeratusele 🙂
 • Uute inimestega tutvumine. Ma isegi ei suuda neid kokku lugeda kui palju imetoredaid inimesi ma tänu blogidele kohanud olen. Sellisel tasemel tutvumine on hoopis midagi muud. Välja jääb hukkamõistev kontakt ja jääb alles ainult vabadus näha inimest sellisena nagu ta on. 
 • Uue hobi võit. Kes usub sellesse, et blogimine on hobi, kes mitte. Mina eelistan esimest!
 • Arenema kindlates oskustes. Kas see on fotograafia või luuletamine. Sa praktiseerid ja harjutad seda pidevalt!

Olen kindel, et jätsin midagi välja, aga hetkel rohkem pähe ei tule, ei hakka poti põhjast ka jäänuseid kirja panema! Osad neist on kindlasti tugevalt subjektiivsed, nii et hoidke avatud meelt! Mul ei ole väitlemise vastu midagi, lihtsalt toetage oma argumente!

6 thoughts on “A quick pro and con list on blogging

 1. Mitte, et Jaanikale ei meeldiks Anni pildid, kuid Jaanika teab, et Annis on peidus nii palju rohkemat. Jaanika arvab, et Ann võiks ka edaspidi rohkem juttu puhuda, sest Ann on üks targemaid inimesi, kellega Jaanikal on olnud au tuttavaks saada. Ja nüüd kõik mõtlevad, et Jaanika arvates on kõik ta tuttavad lollid. 😀

  Me just lõpetasime lõunasöögi ja pakkusin välja, et läheks kõik koos metsa jalutama. Kuni ma maandusin arvuti taha ja pakkusin Igorile välja, et ehk ta tahab ikka veidi puhata. Noh, kuna ta ju ärkas öösel paariks tunniks ülesse, et viia vend ekskursiooni bussi peale. Sel pole midagi pistmist sellega, et ma tahaksin blogida! 😛

  PS Minu lemmik uus sõna on pruunard.

  Like

 2. Sujuvalt lugesin ingliskeelse teksti läbi, kuigi oli ju puhas vihje olemas, et kirjutatud kakskeelselt. Ups. Esiteks oli muidugi asjalik postitus aga mis ma tegelikult tahtsin öelda oli see, et Sa kirjutad nii hästi!

  Like

 3. Aitäh armsate sõnade eest. Mulle meeldib küll kirjutada, aga kuna ma pole sellele kunagi rõhku pannud, siis on sel natuke pidur peal. Antud teema oli natuke läbi leierdatud, aga hea millega jutt jooksma saada!

  Hehe, no millest ma räägin 😀

  Like

 4. Jah, asjalik niivõrd-kuivõrd. Võibolla natuke liiga läbi nätsutatud teema. Aga nagu Jaanikale vastasin, siis pidin kuskilt oma jutulõnga lahti päästma. Pole väga pikalt erilist rõhku 'rääkimisele' pannud!

  Aga aitäh, see ongi see positiivne feedback, mis ajab suu naerule! 😉

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.