ILIL fotoväljakutse / parimad palad

Upcoming post will be in estonian only. The photochallange was local and took place during 30 days of time. I’ve collected few of my favorites from each day. Enjoy!

Viimased 30 päeva on blogis olnud mingi kummaline ” day x of 30” maraton. Paljudele on see võib-olla ainult segadust pakkunud. Las ma seletan (alles siis kui pidu läbi, classic). Nimelt toimus vahva fotoväljakutse nii saja inimese seas. Ette oli pandud 30 päeva 30 teemaga. Suur kniks siinkohal Jaanika suunas, kes kogu selle pralle käima pani ja majandas. Nüüd on 30 päeva valguskiirusel mööda lennanud ja paljud teevad vahvaid kokkuvõtteid oma lemmikutest. Ega ma siis kehvem olla saa. Mõtsin, et panen postituse natuke rohkem särama koos kommentaaridega! Kuna mul pole kombeks asju läbi roosade prillide valgustada (roosad prillid on kahtlemata minu üks levinumaid väljendeid, why?), siis ka lemmikutes võin mõned AGA’d välja tuua. Aga kui asi on väärt mainimist ja parandamist… siis olete õigel kursil!
Aitab pläkutamisest, alustame!Päev 1 / Mustvalge autoportree
Esimene päev oli minu arvates kesine. Kõik ilusad inimesed ja ilusad pildid, aga lemmikuid otseselt välja ei paistnud. Läbivalt üritasin rõhku panna just ”karbist välja mõtlemisele”. Ühe siiski tooksin välja. Mõte ei ole midagi ekstravagantset, Aga sellegipoolest silmale ilus ja asjalik teostus:Päev 2 / Küünlavalgus
Teine päev oli juba oluliselt põnevam. Küünal on pildistamiseks üldse üks keeruline väljakutse. Klišee on kerge tulema. Nii, et järgmistele tegijatele respect! Panite mind peatuma ja mõtisklema!
1. Algul ei tundu midagi erilist, aga vot need silmakesed, mis valguse peegeldumisel tekivad. Silmadega sümmeetriline ananass!
2. Võib-olla mõte ei ole kõige originaalsem, aga teostus on küll bellissimo! Kahvatu valgus, vikerkaare värvid ja siis see väike tossukorts! Hea-hea!
3. Autor: ”Leek läbi jäätunud klaasi”. Läbi jää saab täiesti müstilisi pilte teha. Soovitan soojalt proovida. Meenutab veidi justkui Monet’i maali!
4. Ma oletan, et tegu on säraküünaldega. Nii lihtsalt saabki asjale sõna otseses mõttes särtsu juurde anda. Super!
5. Teostust annab parandada, aga mõte on super. Kui lisada veel üks peegel  ja lükata nurga alla… Igatahes, see pilt andis niipalju mõtteid pähe, et ei tea kohe mida teha!
6. Vannid ja küünlad on vaimselt juba koostöös. Antud foto on mõnusalt pehme. Kui saaks veel sellises hämaras valguses jäädvustada natuke ka auru kuumalt veelt. See oleks veel kirss vahukoore otsas! Mina oleks selle töö lisanud isegi ”Sexy” kategooria all. 
7. Autor: ”Ka täitsa suvalised esemed võivad pildistamisel abiks olla! See klõps on näiteks tehtud läbi rulli keeratud papitüki…”. Ja nii ongi. Ka kõige lihtsamate vahenditega saab tagasihoidliku võtte üles keerata. Päev 3 / Lähivõte
Lähivõte ja makro on mulle väga südamelähedane teema. Seega neid nautisin kohe täiega!
8. See vist ei ole isegi enam makro vaid pigem mikrofotograafia. Üks või teine, vahet pole. Kindlasti parim!
9. Kindlasti on paljud meist pudelisisu pildistanud. Sealhulgas ka mina. Aga vot see teostus mulle kohe väga meeldib. Ilus Heineken’i/Tuborg’i terav roheline ja kollakas roheline pudeli paremal servas. Värvid on teravad ja mullid samuti!
10. Läbivalt terves päevas on väike viga nagu kulutuli. Võetakse eesmärgiks teha üks korralik lähivõte lille servast või mesilase tiivast. Kahjuks on pea pooled võtted käe otsas tehtud ja sestap udused. Lähivõtte ebaõnnestumise reedab isegi vähim võdin. Või siis on fookus algselt seatud ilusale punktile ja siis väikese võdina tulemusel on see läinud üle täiesti tähtsusetu detaili peale. Antud foto on aga väga ilusti välja kukkunud. Mõnusalt pehme, aga on olemas ka punkt, mis on ilus terav ja loogiline. Väike ‘ilanire’ õiesüdame serval on ka väga oodatud!
11. Punt mesilasi justkui räägiks mingi loo. Töö käib ja kuulen peaaegu töösuminat siit pildilt! Mul sõrmed lausa sügelevad ja tahaks iga mesilase peast välja tõmmata ühe jutumulli!
12. Muidu tore mõte, aga et laimilõik ei ole teravalt fookuses on veel toredam!  Vasemalt servalt läheb üle kiirelt teravaks. See tagab selle, et ei tunduks nagu oleks fookus vales kohas!
13. Seda mõtet on kindlasti raske ja samas põnev jäädvustada. Viis pluss!
14. No see tegelane lausa räägib meiega ju. Ilus lähivõte, mõnus peegeldus paneb härra kuue lausa läikima!Päev 4 / Pilved

15. No see värvisuhe on täiesti jalustrabav. Pilvepiltide tegemisel mängib suurt rolli muidugi hea õnn. Aga oskus ära tabada hea hetk on ka omaette ooper!
16. Öiste pilvede kasutamine oli üsna kasin antud kategoorias. Õnneks üks paistis ilusti teiste vahelt välja! Teostust annaks parandada, aga muidu väga ilus pilt!Päev 5 / Sinu lemmikvärv
Ma kardan, et antud kategooria kisub väga subjektiivseks. Isegi parima tahtmise puhul kipuvad lemmikud minema sinna suunda kus on minu lemmikvärv.
17. No vaadake neid varje seal põhjas. Imeline. Ja see helesinise laguuni hõng. Super! 
18. Beež on üks minu lemmikvärve. See palett on super. Valgus muudab terve pildi mõnusalt avaraks. Mingit kahtlust pole, et pilt annab edasi lemmiku värvi.
19. See pilt on vist kõigi lemmik. Leitud on ideaalne paik kus see õrn roosa just esile tuua, et ei oleks segadust, mida pilt edasi tahab anda. Idee ja koht on super! Tolm õhus annab omaette aura. Natuke häirivad need kritseldised taga seinal, aga see on tõesti mikroskoopiline miinus. 
20. See pilt meenutaks justkui neid pilte, mis on lõuendil kuskil avaras galeriis ja kõik maigutavad suud ja vahivad. Nad ei tea mis selles pildis on, aga see miski lihtsalt tõmbab tähelepanu!
21. Lihtne ja armas sügisvärvide näitus. Alati ei ole lihtsus halb! Antud juhul mängib see enda kasuks!Päev 6 / Kaugus
22. See on klassikaliselt super ilus vista. Aga need on alati nii lollikindlalt maagilised. Oeh, imeline foto!
23. See on täpselt see talvine ilm, mis mulle näiteks meeldib. Hea jahe. Lumi särab valgelt, mitte ei läigi sula tõttu. Madal päikesevalgus teeb suurema töö muidugi hetkel! 
24. Need kaks pilti on teema lemmikud. Just sobivuse tõttu. Madalalt pildistatud kaugus tekitab tihti sellise fiilingu nagu oleks ise kohapeal. See pilt lause paneb mind jooksuasendisse!
25. Sama võte, teine lugu. Hirmutav natuke. Justkui keegi varitseks kauguses. Lähemale küll ei kisu astuma 😉Päev 7 / Halb harjumus
26. Selle pildiga samastun nii palju, et pidin lihtsalt valima. Pilt on korralikult teostatud!
27. See aga tõi nii suure naeratuse näole. Kaevureid oli teisigi. Aga vot, et kaks näppu töötavad. Väga usin!
28. Mõnusalt kahvatud toonid. Toss on alati pildil efektne, aga siin on kõik kuidagi loomulik! Ei midagi üle pakutud!Päev 8 / Hommik
29. Ilus hommikune pilt. Kogu komplekt on väga armas ja õrn!
30. Hästi teostatud! Väike kõhe õudusfilmi aura tikub ligi. Olen vist liiga palju Walking Dead’i vaadanud!
31. Oii, need harali varbakesed. Vahel venitab hommikul varbaid nii intsensiivselt, et lähevad krampi lausa.Päev 9 / Raamatud
32. Kavalalt kassi ära kasutatud. Muidugi see haarav käpp annab veel topelt juurde.
33. Raamatut põlemas näha on küll natuke nukker, aga see jääb küll otsustamisest täiesti välja. Suurepärane ülesehitus ja teostus. See öösinine ja valgusevarjudes rohelised lehed pluss natuke värvi leekidelt. Super värvidemäng!10 päev / Midagi magusat
34. Makroonid on üldse ühed fotogeenilised asjad. Värvid on alati armsad pastelsed ja sobivad üldiselt pea kõigega pildistamiseks. Antud hetkel on värvid jäänud kohe väga tõetruud ja pehmed.
35. Olgem ausad, selle pildi staar on ikka armas kiisu! Väga ninnununnu üleni!Päev 11 / Vabalt valitud teema
36. Lihtsalt väga ilusti teostatud võte. Kollases valguses maastik taga on suureks boonuseks!
37. Ilus siluett . Mõnus roosa ülal ja õrn lillakas-sinakas-hall all ning ilus vertikaalne kõrreke. Kõik on paigas!Päev 12 / Muster
38. Võibolla kõige üllatavam muster. Aga täiesti omaette vaatamine. Super!
39. Puuriita olen isegi korduvalt üles pildistanud. Sel on jällegi oma nõks. Lihtne aga efektne. Isegi sisekujunduses kasutada puuriida meetodit on geniaalne!
Need kaks sobivad omavahel imehästi!Päev 13 / Kuma
40. Vaieldamatu lemmik selles päevas!
41. Oi see suur purk on hämmastav. Loomulikult ei oleks kaader pooltki nii hea kui poleks seda peegeldust. Väga originaalne mõte!Päev 14 / Madala nurga alt
42. Kindel päeva lemmik! 
43. Tehniliselt vist pole päris õige (from low angle tähendab kaamera silmapiirist allpool ja vaatega kõrgemale, mitte lihtsalt väga madalal tehtud pilt), aga võte iseenesest on väga efektne!
44. Lihtsalt mõnusa auraga foto. See šampa kollane ajab kohe ila tilkuma!Päev 15 / Linnatuled
Linnatuledest oli päris keeruline välja otsida see lemmik. Pimeduses mängivad tuled on omaette maagia.
45. Mitte päris klassikaline veepeegeldus! Mõnus!
46. Absoluutne lemmik. Seda kujutan lausa ette kuskil hambaarsti ooteruumis admini taga suurelt-suurelt seinal. Why? Who knows 😀Päev 16 / Silmad
47. Ma leian end esimest korda aww’itamas maja tõttu. Nagu mingi film, mis võtab kohe multika kuju. Vaadake vaid seda puuoksa otsaees, nigu juuksetutt!
48. Mikroskoobiga on muidugi silm täiesti midagi muuda. Aga eriline, pole kahtlust isegi!
49. Hobuse silmad on alati olnud need, mis räägivad kõige enam. Need lopsakad pikad ripsmed. Veetlev!Päev 17 / Lapsepõlve mälestus
50. No jummel, kes seda siis ei mäletaks. Olen kuulnud, et see ei ole enam nii hea. Aga sellegipoolest toob palju mälestusi tagasi.
51. Ja see. Appi, kes seda poleks söönud.. 😀Päev 18 / Armastus
52. Väga armas ja hell. Kusjuures see triibuline lina on hoopis parem pildil kui see oleks valge! 
53. Kiisuarmastus. Who knows that better than me! Imearmas!Päev 19 / Peegeldus
54. Absoluutne lemmik terve päeva jooksul. Need neli valget kaske annavad hea särtsu muidu mõnusale järvemaja pildile!Päev 20 / Kõrge nurga pealt
55. Ütle veel, et Eesti maastik on igav.
56. See marjapärg on nagu rusikas silmaauku. Jep, selline ilus pilt ja mina oma matsiväljendiga. Imeilus mõte ja teostus!
57. Ajab kohe naeratama!Day 21 / Animal
58. Mind on alati lapsed koos loomadega hirmutanud. Ma olen liiga palju seriaale vaadanud ja igast asju lugenud. Pluss nooremana perekonna tuttavate laps vedas meie kassi sabast ja tõstis pea kõrgusele. Oeh, mõtted läksid tumedaks. Point on aga see, et antud pildil ma tõesti unustasin selle. Pole midagi ilusamat kui näha last hellalt loomaga läbi saamas. Küüsi kuskil lendamas ei näe, silmamunad on ka omas pesas. Harmoonia! 😀
60. See tegelane on nii viks ja viisakas, et tahaks talle kohe viis pluss otsaette kleepida 😀Day 22 / ‘Halb’ harjumus
62. Oh my god, i want them all! 😀 Päev 23 / Mustvalge maastik
Mustvalgete piltide osas olen alati üsna skeptiline olnud. Sestap ei oodanud ka väga maastiku mustvalget päeva. Pilt peab olema tõeliselt priima, et mulle ta mustvalgelt meeldiks. Ei piisa lihtsalt sellest, et võtad ilusa värvilise maastikupildi ja tõmbad värvituks. 
65. Sellel pildil oma võlu nii suur, et mustvalge ei võta killukest kah vähemaks!Päev 24 / Nii külm!
66. Need värvid! Super!
67. See madal, pea et olematu, kuuseke on mõnus detail muidu malbel taustal!Päev 25 / Liikumas
68 ja 69. Ei teagi kumb on lemmik neist kahest. Tundub, et samaväärilised. Metsikud ja elavad. Päev 26 / Seksikas
70. Selle pildi puhul mind isegi ei huvita mis päeva teema on. Millised mõnusad armsad värvid!
71. See pakkus mulle millegipärast kõige enam pinget! Huvitav!Päev 27 / Värske
72. Respect juba puhtalt selle eest, et sellise ettevõtmise käsile võttis. Kindlasti polnud sel ainult üks kaader! Ja väga kenasti on see välja kukkunud!Päev 28 / Paber
73. Minu arust väga nutikas, Meenutab mustrit!
74. Omaette klass täiesti. Väga geniaalne mõte ja lahendus. Punase sissetoomine oli oluliselt parem otsus kui näiteks musta!
75. Lihtsuses peitub võlu!Päev 29 / Tänane emotsioon
76. Ilus inimene ja ilus portree!
77. Woody!Päev 30 / Vabalt valitud teema
78. Imelised värvid ja see vihmavari. Kõik sobib superhästi kokku. Tahaks kohe ise seal kõrval seista!
79. Ma üldiselt tänavakunsti ei jälgi, aga see on küll päris vahva! 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.