Kaamera arvustus: CANON EOS 700D

Mul oli suur au katsetada sellist imelist Canoni mudelit nagu EOS 700D. Olen varemalt proovinud 450D mudelit (ammu-ammu), seega olin üsna elevil näha kui palju on kaamera ajaga paranenud. Ma pean eraldi nentima, et allolev arvamus on aus ja ainult aus!
Alustame parameetritest:
Sensor: 18MP CMOS sensor
Max. ISO: 100-6400 (12800 võimendusega)
Teravustamine/särimõõtmine: 9 AF-punkti
LCD ekraan: Horisontaal- ja vertikaalsihis nurga alla seatav. 3″ diagonaal, 1040000 px

Pildiotsija: Pentapeegel, 95 % kaadri katvust, 0.85x suurendust

Max. suurusega klipid videorežiimis: 1920 x 1080 (30p, 25p, 24p) H.264 koodekiga

Teravustamine LCD otsevaate ajal ja filmides: Kontrasttuvastus, vaikne ja perevideote jaoks kasutatav. Toimib paremini STM objektiividega

Ühenduspesad: USB 2.0, HDMI, distantspäästiku pesa, 3.5 mm audiosisend

Aku kestus: 440 võtet

Mõõtmed: 133*100*79 mm

Kaal koos akuga: 580g

Kasutasin kaamerat ~30 päevasel perioodil ja minu arvamus jõudis selle ajaga edasi tagasi kõikuda. Kuna ma polnud pikalt uut kaamerat käes hoidnud siis oli elamus veidi võõras. Endal on viimased kaks kaamerat käes olnud üsna vanad mudelid (Olympus e-620 ja Nikon D300) ja päris mõni element vajas harjumist.

Räägime kõigepealt halvast, mida oli, käsi südamel, väga vähe!

LCD ekraani liigne teravus. Minu jaoks oli lõppkokkuvõttes see kõige olulisem miinus. Tegemist on ühe suurepärase ekraaniga, mis tõstis pildi ‘reaalset’ visuaali kordi nagu ikka oleme harjunud mobiiltelefonides või tahvlites nägema. Seal on kõik pidu ja pillerkaar. Aga kohe kui pildid jõuavad arvutisse või paberile on vahe selgelt märgatav. Esimesed kolm päeva katsetamist ei saanud pildid arvutisse ja ainult kogunesid. Hilejm oli natuke pettumust valmistav. Rohelised toonid olid väikesel puutetundlikul ekraanil kohe ekstrasäravad ja tugevad (lausa ebareaalselt ilusad toonid). Don’t get me wrong, igal kaameral on pildi suhe erinev arvutis-kaameraekraanil, aga see oli natuke liiga liiga. Kõigega muidugi annab harjuda!

Kaamera pind on suur kriipsukraapsumagnet. Igasugune küünekontakt jättis kaamerale jälje. Õnneks natuke näpuga hõõruda ja läinud ta oli. Väike pluss vastandiks: kaamera on kaetud õrna kummikihiga!

Pildiotsija okulaar. Tegemist on pentapeegliga, mida kasutatakse odavamatel peegelkaameratel. Sellega on vaade oluliselt kehvem. Sisse vaadates paistaks vastu justkui kitsas kehv tunnel.


Ja nüüd heast:

+ Minu jaoks oli see kaamera kergus lausa suureks mureks. Ma ei teadnud kas see on muljetavaldav või murettekitav. Olen ikka harjunud aparaadiga, mida tunneb ilusti käes, aga vot see tegelane oli tõeline udusulg! 
+ Pööratav ekraan. Ma olen isiklikult pööratava ekraaniga nii ära harjunud (kaks kaamerat olnud sellega), et see oli oluline boonus. Kui sa oled see hobifotograaf kes alati ei viitsi ninali-pikali visata et üks hea madal võte näpata, siis on see liikuv ekraan sinu parim sõber, believe me! Tunnen, et minult oleks nagu üks kaamera osa ära röövitud kui seda ei ole! See tuleb kasuks nii paljudes olukordades!
+ Puutetundlik ekraan. See oli mõnus lisaluksus, mis näitas oma võimalusi päris mitmes punktis. Kuna tänapäeva inimene on nii harjunud lappama pilte telefonis-tahvlis, siis on see lihtsalt väga kodune vahend pilte uurida. Funktsioonid nagu pildi suurendamine ja lennutamine on päris universaalne igal elektroonilisel aparaadil, seda ka 700D kaameral!
+ Minu jaoks oli üllatav (MUST-HAVE) funktsioon üks pisike luubinupuke liveview režiimil (aka laiv ekraan). See nupp toimib siis järgnevalt: pilti tehes vajutad ekraanil pisikesele luubinupukesele mis aktiveerib suurendusfunktsiooni; seejärel vajutad soovitud alale, mida tahad suurendada; järgmisena toksad uuesti luubikest ja koheselt suurendub sulle selle pisikese ruudu sisu (samas ei kaota originaalvaadet). Seletasin nii täpselt kui võimalik, ilma et saaks visuaalselt näidata. See võimalus on jube hea kui liveview’is ei näe päris selgelt detaile kaugelt, aga samas tahad, et see kindel leheroots või maja oleks ideaalselt teravustatud!
+ Programmiratas liigub peatuseta. Võrdluseks toon kasvõi enda Olympuse millel programmide lõppedes lõppeb ka ringi ulatus ja algusesse tuleb minna samad teedpidi tagasi. See toob endaga kaasa aga ülemäärase ragistamine. 
+ Digitaalsed filtrid on näha juba enne kui pildistad. Minu Olympusel on see olemas, aga paljudel teistel kaameratel seda lõbu pole!
See on siis minu tagasihoidlik arvamus sellest kaamerast. Kindlasti oleksin huvitatud katsetama antud mudelit mõne teise objektiiviga, sest arvan, et see on üks hea kere ühele asalikule hobifotograafile. Samuti ka blogijatele, kes otsivad endale kaamerat, mis oleks asjalik paariline just videode tegemisel ja ilusate toote-outfit postitusteks.
Kui teil on mingeid täpsustavaid küsimusi, siis andke tuld! 🙂

2 thoughts on “Kaamera arvustus: CANON EOS 700D

  1. Ohh.. Ma kohe huviga lugesin su arvamust selle kaamera kohta, sest esiteks- sa tunned asja 2-mul endal on Canon 600d ja kuigi ma veel ei plaani uut peeglit osta, siis uuendustega tuleb ju ikka ennast kursis hoida. 🙂
    Aitäh arvustuse eest!

    Like

  2. Esiteks, aitäh innustavate sõnade eest!

    Teiseks, tutvusin ka teiste mudelitega ja 600D kõrval ei ole antud kaamera palju muutunud. Isegi kritiseeritakse seda, et Canon tõi sisse vaid 3 olulisemat uuendus uue mudeliga (700D). Aga kui võtta selle nurga alt, et inimene kes hakkab soetama endale uut kaamerat ei hakka nurisema hea kaamera kallal sp, et ta erineb eelmisest mudelist liiga vähe. Ta valib selle kaamera ikka sellepärast, et see on hea ja meelepärane!

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.