Kaamera arvustus: Canon Powershot G1 X

Selle postitusega löön punkti oma teisele Canoni katsejänesele: Canon Powershot G1 X.
Kuna minu kokkupuude kompaktkaameraga oli väga ammu, siis igasugune kogemus uue põlvkonna tegelastega on mul puudulik. Seega olin rohkem kui elevil, et saan ära proovida, mida tähendab tänasel päeval üldse kompaktkaamera!
Üks suurim trump antud mudeli puhul on selle 1,5” sensor, mis jääb naeruväärselt vähe alla peegelkaameratele ning samal ajal teeb silmad ette oma konkurentidele, 

Kaamerat saadavad veel sellised näitajad (Canoni pressiteatest):

  • Kompaktne 4x suum, nutikas pildistabilisaator
  • 7,5 cm (3,0″) muudetava nurgaga LCD-ekraan, optiline pildiotsija
  • Täismanuaalne, RAW, DPP
  • Täis-HD, HDMI
  • Kiire ja kvaliteetne sarivõtterežiim
  • Nutikas automaatrežiim
  • Laialdane lisatarvikute valik
  • Suure dünaamilise ulatusega režiim ja neutraalfilter
  • Lisavarustusena on saadaval veekindel ümbris (40 m)Ma ei tea kust alustada ja ei teaks kus lõpetada. Seega väga sädistama ei hakka. 
Kuna olen pikalt olnud peegelkaamera kasutaja, siis tean mis on selle head ja vead. Ja antud armas väike sõber tõi need kohe värskelt ja võimendatult uuesti pinnale. Ma ei katsunud kuu aja jooksul pea kordagi oma isiklikku Olympust. Ma olin täitsa unustanud, mida tähendab mugavus. Ükskõik kui truu fotosõber sa ka ei ole, vahel poleks midagi paremat, kui väike ja kvaliteetne sõber sinu kotis. Mille saad välja võtta nagu naksti. Selle asemel, et enne läbi viia kaevamistööd ja ülesseadmised, et saaks üldse pilti teha. 
G1 X saatis mind igal pool. Nii hämaras kui valges, ainult ahhetasin ja ohhetasin milleks see tegelane võimeline on. Vähene valgus polnud mingi probleem. Pildid olid selged ja tõmmanud uduseks kui otsustasin kogemata hingata. Kui sa pead hinge kinni hoidma, et pilti teha… siis on midagi mäda 😉
Keeratav ekraan oli järjekordne meeldiv üllatus. Olen sellega juba nii harjunud, et ei näeks enam muud võimalust!
Kaamera ehitus on puhas kuld. Nii mugavalt pole ammu ühtegi pildimasinat käes hoidnud. Kõik nupud ja muu vajalik oli hästi läbi mõeldud ja mingeid käe akrobaatikat tegema ei pidanud! Kes on väsinud sellest, et objektiivikate jookseb oma jalgadel minema, siis ärge muretsege, see sõber on nööri otsas!
Ühe valukoha tooksin ka esile. Ma käsi südamel vannun, et ma rohkem midagi märkimisväärset tähele ei pannud! Küll aga täheldasin uusaasta ööl, pimedas ja külmas, et kaamera muutus aeglaseks. See ei ole muidugi niivõrd üllatav, aga tahaksin sellegipoolest selle ära märkida, et külm tegi oma töö! 

Ma arvan, et sain katsetada üht kompaktkaamera koorekihi mudelit ja olen rohkem kui veendunud, et hakkan igat järgnevat just sellega võrdlema. Pole kunagi olnud sellisel seisukohal, et vajaksin endale kompaktkaamerat, kui on olemas võimas peegelkaamera. Aga see mugavus ja kvaliteet, mida tänapäeval üht kompaktkaamerat saadab, see pani küll mind uuesti järgi mõtlema! 

Mõned näidispildid:
Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.