Kaamera arvustus: Canon EOS M


Tahan teiega jagada mõningaid muljeid viimasest kaamerast, mida katsetasin: Canon EOS M
Mida see kaamera on ja mida ta ei ole?
Head
+ Hea väike, kerge ning tugev. Tunned lausa, et käes ei ole mitte lihtne plastik karbike, mis iga põksu peale puruks võib minna.
+ Puutetundlik ekraan. Las ma ütlen, Canon on mind ära poputanud. Juba teine kaamera millel puutetundlik ekraan. Antud mudelil vajab aga harjumist see, et Canon on sihtinud ikka täielikult puutetundliku süsteemi suunas. Nuppe sellel tegelasel on nii vähe, et esmalt vaatab vastu justkui 90ndate tehnikavidin. Aga mis kaardina taga peitub? Pea kõik funktsioonid on viidud üle ekraanile. Mis on natuke riskantne otsus, arvestades, et ekraan ei ole niivõrd suur. Kuid isegi sellega harjus, vähemalt mina küll. 

+ Julgen väita, et see kompaktne tegelane teeb julgelt silmad ette minu enda, pisut vananenud, peegelkaamerale. Päevases valguses ta lausa särab. Hämaras ei jää palju alla.
+ Komplektiga on kaasas converter, tänu millele saad selle väikese jupatsi külge kinnitada ka kõige õelamad Canoni objektiivid!Vead
Krõbe hind. Võib ju vaielda, et suur hind on ikkagi väga hea kvaliteedi eest, aga päeva lõpuks on hind ikkagi päris kõrge.
– Tahan kohe mugavuse poolest võtta võrdluseks Canon Powershot G1 X mudeli. Sest mina, kui ustav peegelkaamera kasutaja, soetaksin endale kompaktsema mudeli vaid juhul kui tegu on hiilgama mugava ja hea kvaliteediga kaameraga. Kvaliteedis EOS M ei jää põrmugi alla, aga vot mugavus on peaaegu puudulik. See on jällegi maitse asi. Minule ei ole kunagi peopessa istunud need karbikujulised väikesed Canonid ja Nikonid. Sestab oli ka antud kaamera minu jaoks üsna ebamugav käes. Ei ole otseselt mingit kõrgendust kuhu peopesa/sõrmed kinnitada jne.
Silma puudumine. Loomulikult sellistel väikestel kaameratel ei ole need silmad kunagi midagi erilist, aga tundsin sellest sellegipoolest puudust.
Kokkuvõttes… tegu oli ühe maitsva kaameraga, mis mahtus igalepoole kaasa. Käes oli pisut ebamugav, aga selle korvas tugev ja julge korpus… tegu ei ole vahukommiga. Esimest korda olen isegi kit objektiiviga rahul, aga kindlasti soetaksin juurde mõne valgusjulge objektiivi, mis tooks sellele kaamerale tähelennu!
Kellele soovitan? 
Inimestele, kes tahavad peegelkaamera kvaliteeti, aga kindlasti mitte suurt rasket peegelkaamerat. Pildistab ilusti üles liikuvad lapsed ja hullavad koerad. 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.