5 shows to watch

If anyone knows me at all, they know about my tv series obsession. I’m not much about movies, but more about tv shows. I mean i do watch movies, but as much as a regular person. But when it comes to episodes… i see neither the beginning nor the end. You could call it somewhat of a hobby. How do i fit them in my 24h timetable? Well i only keep the best shows in my regular ”calendar”, even slightly bad ones get eliminated quickly. I used to watch every freakin show from top to bottom. But like with everything, you live and learn. I started to appreciate quality instead of just beautiful people and vistas. At this point i have about 8 regulars plus couple of more which i sometimes skim through.
Kui keegi mind üldse natuke tunneb, siis teab et seriaalid on minu ‘väike’ kinnisidee. Ma ei ole kuigi suur filmisõber… Muidugi ma vaatan neid, aga normaalse inimese jagu. Aga seriaalid… ma ei näe ei algust ega lõppu nendega. Võiksin ju nimetada seda hobiks, aga parem vist mitte. Kuidas ma mahutan need kõik 24 tunni sisse? Noh, ma hoian alles ainult parimad palad oma nö regulaarses graafikus. Kui peale ‘katsetamist’ on mingi aga sees, siis kaotan selle nobedalt. Kunagi vaatasin tõesti iga jumala sarja. Kuid nagu iga asjaga, elad ja õpid. Hakkasin väärtustama kvaliteeti ja pelgama neid, mis on lihtsalt ilusad ja sisutühjad. Hetkeseisuga on mul u 8 seriaali, mis on regulaarsed ( seniks kuni ) ja mõned nö katseajal, mis peavad end kiirelt tõestama, muidu lendavad minema. Kui ma ei vaata oma kaheksat regulaarset, siis ma katsetan uusi ja vanu vaatamata tulijaid. Aina rohkem eelistan ajaloo (mis ei ole tingimata 1:1 dokumentaalid, isegi fantaasial põhinevad ajaloopalad) -ja MARVEL’i seriaale. Viimane on minu suur nõrkus!
But to the point of this post, i’d like to share 5 new(ish) shows which have earned my respect.
Aga nüüd postituse poindini, tahaksin teiega jagada 5 uut ja vähem uut seriaali, mis on pälvinud minu respekti.
1. MARVEL: Agents of S.H.I.E.L.D
Well this one is not really a new show, but it’s been almost two seasons and i still count it as one of my favorites through time. If you’ve never heard of it then… to sum it up: pretty much like all the MARVEL movies (Thor, Captain America etc)
See sari pole just kõige värskem.. see on kestnud juba pea kaks hooaega kuid pole oma kohta minu lemmikute seas kaotanud! Kui sa pole kunagi antud seriaalist kuulnud, siis see on suhetliselt sarnane MARVEL’i filmidele (Thor, Kapten Ameerika jne)

2.  MARVEL: Daredevil


This one came out just recently. And, oh goodie, the first season was published completely at once. I’m not sure i like that system but oh well. It’s netflix.
Anyway, Daredevil is beyond amaaazing. It’s more serious than Agents of shield. It’s about a blind (almost, he sees world in flames, so i guess it’s pretty distracting) man who instead has tons of other senses. Above anything i love how good the cast is. Just like Agents of shield in that department.

See tuli välja just hiljuti. Ja mis veel vägevam, terve hooaeg sai korraga vaatamiseks. Ma ei ole eriti kindel selles strateegias, aga mis siin ikka. See on ju Netflix.

Igatahes, Daredevil on üle mõistuse hea. Tegu on vähe tõsisema sarjaga kui Agents of shield. Seriaal ise räägib pimedast mehest (peaaegu pime, kes näeb maailma leekides) kelle pimedus asendub saja muu meelega. Üle kõige olen vaimustuses just näitlejate valikus. Iga osaga on naelapead tabatud. Täpselt nagu Agents of shield’is.
3. The Musketeers
Now, the Musketeers was a risky business to watch. It has been done as many times as Sherlock Holmes, so i wasn’t all together hopeful. But luckily i was so wrong. I am surprised that the cast turned out to be so pleasent. Anywho, i don’t really need to describe the storyline, it’s musketeers for heaven’s sake..
Musketäride vaatamine oli parajalt riskantne. Seda on vändatud ju sama palju kui Sherlock Holmesi. Järgmine peab olema parem kui eelmine, muidu ei kõlba kuskile. Kokkuvõttes ei olnud ma kuigi lootusrikas, kuid õnneks polnud mul kohe üldse õigus. Milles olin kõige rohkem üllatunud, osatäitjad! Nende nimed olid võõrad ja näod nii… valed. Aga jällegi, minu instinkt vedas täiega alt. Igatahes, millest seriaal räägib, see on ju igale mehele selge… musketäridest.
4. Outlander
This one is not for everyone. It has nudity and sex and blood and so-so much Scotland. I haven’t watched anything with subtitles for 10 years, yet with this show i constantly wrinkle my nose… scottish accent is so… raw. But the storyline is magnificent. It talks about a women who lives her happy life in 1945 and gets sent back few centuries. She leaves behind her love and is forced to live in muddy Scotland, where it’s still appropriate for men to discipline their wives with belts.. This show is not meant for everyone, but if it captures your attention… even a little bit, i really recommend it.
See sari ei ole mõeldud just igale silmapaarile. Selles on palju nudismi, seksi ja hästi palju Šotimaad. Ma pole juba pea 10 aastat kasutanud subtiitreid, aga selle sarjaga leian end nii tihti nina krimpsutamas… šotikeel on kuidagi väga toores ja nö ilustamata. Sisu aga selle-eest on suurepärane. Kõik keerleb ühe naise ümber, kes elab oma ilusat elu 1945 aastas. Seni kuni rändab õnnetul kombel tagasi paar sajandit (ei ole mingi müstiline fantaasia sari, ainult see koht on :D). Naine kaotas oma varasema elu ja armastuse ning peab jätkama oma elu mudases Šotimaal, kus meestel on ikka veel õigust naisi distsiplineerida rihmaga. Ma rõhutan, see sari pole igaühele. Kuid kui miski sind natuke ka köidab, siis palun andke sellele võimalus! 🙂
5. Poldark
Another BBC show which i simply adore. It’s more soft than Outlander though. I’m not always captivated by the storyline or even acting, but as a whole it somehow mesmerizes me. I started to watch it because the lead actor was my favorite dwarf in Hobbit movie. He seemed so adorable in there, but in Poldark… he’s simply hot 😀
Järgmine BBC sari, mida lihtsalt jumaldan. See on pisut ‘pehmem’ kui Outlander. Ma ei ole alati võlutud selle sisust ja näitlemisest, aga mingil põhjusel tervikuna toimib see sari suurepäraselt. Olin alustades üsna skeptiline, isegi suur hinne imdb’s ei veenanud mind lõpuni. Võimaluse andsin vaid sp, et põhinäitleja on kääbus filmist Hobbit. Filmis oli ta nunnu, Poldarkis aga lihtsalt… šeksikas

6 thoughts on “5 shows to watch

 1. Agents of S.H.I.E.L.D., Daredevil ning Poldark on minugi vaatamislistis. Minust on mingisugune koomiksiseriaalide ja -filmide fänn saanud. Poldark'i hakkasin vaatama lihtsalt huvist. Ja jäingi vaatama.

  Like

 2. Ma olen ka enda üllatuseks suur koomiksi seriaalide-filmide fänn. Aga samas sellised seriaalid nagu Arrow ja Flash päris need pole. Nendega pole nii palju tõsist vaeva nähtud kui MARVEL'i omadega 🙂

  Like

 3. Kusjuures vaatasin seda kaks episoodi ja mullegi väga meeldis. Millegipärast jäi tahaplaanile (tuli liiga palju uusi seriaale korraga), aga kindlasti üks hetk naasen selle juurde!

  Like

 4. DC ei paista jah MARVEL'ile eriti lähedale saavat. Aga nii Arrow kui ka Flash on endiselt minu vaadatavate hulgas. Ilmselt osaliselt osatäitjate ja nende ahvatleva väljanägemise tõttu. 😀

  Like

 5. Ma ka ikka vaatan neid, vb mitte iga nädal igat osa, aga vähemalt mingi aja tagant, et kõik osad vähemalt vaadatud. Vahepeal olin kindel, et Arrow on see parem ja Flash on selline nõrgem spinoff. AGA mida aeg edasi seda enam Flash läheb paremaks ja Arrow on natuke ''igavamaks'' muutunud. Flash oli esimeste episoodide ajal alles täitsa lapsekingades, nüüd iga episoodiga ainult paraneb 🙂

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.