5 shows to watch

So, i present to you my next carefully selected 5 tv shows to watch. Some of them may be known to you, some might not. Without further introduction, here i go…
Niisiis, esitlen teile viis järgmist hoolikalt valitud seriaali, mida vaadata. Mõned neist võivad olla juba tuttavad, mõned mitte. Igatahes, ilma suure sissejuhatuseta, ma siis alustan…

1. Secrets and Lies

I’ve always had an odd amount of admiration towards Ryan Phillippe. Ever since he was in Cruel Intentions. I remember how bummed i was when he broke up with Reese Witherspoon, they were my dream couple.. when it was like 2003. Fun times.. 
Anyway, getting back to the point, I gave this one a chance because he was leading it (it was somewhat of a starting point for him to act in a tv show). On one hand it’s a step back if a known movie actor/actress stars as a regular in a tv show, but on the other hand it’s usually so tempting to give it a chance. And i wasn’t disappointed. By now, at the end of the first season, he’s pretty much the one who keeps this show together. 
The story goes about a man, Ben Crawford (played by Ryan Phillippe) who finds a body of this young boy while jogging. Who in fact turns out to be his own son. As he was the one who found him, he becomes a prime suspect real quickly. Leading detective Andrea Cornell (Juliette Lewis) seems to make it her life mission to pin this one on ”the father” (but don’t worry, it’s not so black and white), which in long run becomes really frustrating. I guess that’s what the writers are after, As noone seems to believe him, even his own wife, he has nothing left to do but to find the killer himself. Everything surrounding him is corrupted.
In conclusion, it’s a murder mystery that will keep you on your toes, believe you me! Only today  I found myself breathing lightly because after so many episodes, some of the mysteries finally got untangled. I’m not sure if there will be a season 2 or even if there should be, but i enjoy(ed) it a lot!

Mul on alati olnud omajagu respekti Ryan Phillippe’i suunas. Ta meeldib mulle juba ”Julmad kavatsused” filmist saati. Mäletan kui löödud olin, et Ryan ja Reese Whiterspoon lahku läksid. Nad olid ju ometi unistuste paarike… juba alates u 2003 aastast. Oeh, vahvad ajad…
Tagasi teema juurde tulles… Andsin sellele sarjale võimaluse just esinäitleja tõttu. Ühest otsast on see samm tagasi kui filmi näitleja läheb televiisori peale üle, aga teisest otsast on see tihti võimalus heale seriaalile. Ja ma polnud pettunud. Praeguseks, mil esimene hooaeg on kohe-kohe läbi saamas, on Ryan pea et üks ja ainuke, kes seda seriaali koos hoiab.
Teema käib ühest mehest/isast, Ben Crawford (osatäitja Ryan Phillippe), kes leiab metsas joostes väikese poisi surnukeha. Hiljem selgub, et tegu on tema enda pojaga. Kuna Ben oli esimene, kes poisi leidis, muutub ta kiirelt peamiseks kahtlusaluseks. Juhtiv uurija Andrea Cornell (osatäitja Juliette Lewis) näib olevat seadnud oma elu missiooniks just tema külge selle mõrva kinnitada (aga ärge muretsega, miski ei ole nii must ja valge).  Kõik see muutub väga kiirelt VÄGA kurnavaks. Kuna mitte keegi ei ole Ben’i poolt, isegi tema enda abikaasa, ei jää tal muud üle kui leida mõrvar ise. Kõik tema ümber on rikutud juureni välja.
Kokkuvõttes on tegu põneva mõrva müsteeriumiga mis hoiab sind pidevalt varvastel, uskuge mind! Ise avastasin, et sain alles täna rahulikumalt hingata kuna mõni pundar sai lõpuks ometi lahti harutatud. Ma ei ole kindel kas sel tuleb 2. hooaeg (ma isegi pole kindel kas sel peaks tulema või on üks hooaeg just see rusikas silmaauku), aga siiani on tegu ühe väärt seriaaliga!

2. Gotham

This one is a real treat for those who’s enjoyed Batman so far. The story is about the uprising of commissioner James Gordon in Gotham city, in the years before Batman’s arrival. The show takes maffias and all that to the next brutal level. Gotham is always dark and filled with creepy people. It’s a show you can invest your time in. Success seems to send this one on the long run and you can peacefully buckle your seatbelts! Without, you know, fearing it will end with season 1.
See on nüüd mõnus maiuspala inimestele, kes on siiani nautinud tumedat Batman’i. Jutt käib komisjönär James Gordoni tõusust Gotham linnas, aastaid enne Batman’i saabumist. Seriaal viib maffiad ja kõik taolise järgmisele toorele tasemele. See linn on alati täidetud pimedusega ning tekitab judinad igale selgroole. Tegu on sarjaga, millele võite julgelt oma aja panustasta, muretsemata, et see põrub ja lõppeb hooajaga number 1. Siiani on sarja saatnud suur edu, seega võite rahulikult istuda ning kinnitada turvavööd!

3. The Originals

This one is so much more than just a spin-off tv show (spin-off of ”The Vampire Diaries”). People keep defending TVD… that you can’t compare these two. Oh, but I can. TVD is somewhat shallow and easy to watch. I’m not saying i don’t enjoy it, but The Originals is so much more. 
As the title hints, it’s about the original family of vampire kind. The set takes place in New Orleans (which is awesome completely on another level). The city where they lived happily once before, and where they want to live happily once again. It has good acting, catching storyline and New Orleans. What more could you want?
Tegu on millegi rohkemaga kui lihtsalt spin-off sarjaga (”Vampiiride päevikud” spin-off). Inimesed ei taha lubada seda, et neid kaht omavahel võrreldakse. Aga mina teen seda väga tihti. ”Vampiiride päevikud” on pealiskaudsem ja lihtsam. Muud polegi vaja öelda. See ei tähenda, et see omaette seriaalina ei säraks. Aga ühele tasandile ma neid ei seaks. ”Originaal vampiirid” on midagi hoopis raskemat.
Nagu pealkiri juba vihjab, tegu on looga, mida kirjutavad originaalvampiiride perekond. Kõik võtab aset New Orleans’is (mis on lahe juba täiesti omaette). Linn, kus nad kunagi kogesid õnne ja kust uuesti seda leida soovivad. Sarjas on head näitlejad, kaasahaarav süžee ja New Orleans. Mida veel tahta?

4. Jane the virgin

This one is completely different. I’m not even sure why i decided to watch it. It seemed like a stupid show that came and will go as quickly. But i was so wrong. When i saw that the lead actress, Gina Rodriguez, won a golden globe for her part i was beyond surprised, I had never heard of her. The show, or at least her, must have been good to receive an award like that, and so suddenly (i have to mention that she was in Bold and Beautiful. I mean seriously, what good could come out of that). Curiosity was my charge. And i’m so glad i gave in..
It’s a modern soap opera. I didn’t believe what i was seeing. When i watch i actually feel like a 14 year old version of me who watched soaps like Rosalinda and cried her eyes out in every episode. It’s cliche, noisy, romantic, unrealistic, sweet… tied in a nice bow of originality. 
The story is about a girl, Jane, who was raised by her spirited mother and her obsessive-about-Jesus grandmother. Jane is all about waiting until she’s married. But faith has other plans for her. She gets accidentally artificially inseminated. Yes, because that happens!? However unrealistic it all seems, it’s also so inviting and lovable. She falls in love with her accidental babydaddy.. and from there on out you are lost in wonders of soap opera! 
I discovered so many memories that this one triggered for me. If you want to weep, get romanticized, pleas do watch it!

See sari on midagi muud. Ma pole isegi päris kindel tänapäevani, miks hakkasin seda vaatama. Kaugelt näis olevat jube sari, mis lahkub eetrist nobedalt. Aga jällegi, mul polnud õigus! Kui nägin, et peanäitlejanna, Gina Rodriquez, võitis oma osaga kuldgloobuse, olin kergelt öeldes üllatunud. Ma polnud sellisest nimest kunagi kuulnud. Ta oli Vaprates ja Ilusates, mis sealt ikka tulla saab, tõsiselt… Uudishimu oli minu tõukeks. Ja ma olin meeldivad shokis kui alustasin…
Põhimõtteliselt on tegu tänapäevase seebiooperiga. Raske oli uskuda, mida nägin. Kui seda vaatan, tunnen end taas 14 aastasena kes Rosalindat vaatas ja silmad punaseks töinas. See on klišee, lärm, romantika, ebareaalsus ja meeldiv kokku seotud originaalsusega. 
Jutt käib ühest neiust, Jane, kes kasvas koos meeleoluka ema ja Jeesuses-kinni vanaemaga. Jane’i elu missioon on oodata, kuni abielusõrmus on näpus. Aga nagu ikka on saatusel kavalad vingerpussid varuks. Jane saab kogemata kunstlikult viljastatud. Sest nii ju juhtub, eks?! 😀 Ükskõik kui ebareaalseks see sari vahel kisub, teeb tasa kõik ülejäänud armas ja kutsuv sisu. Et asi hullemaks ajada, armub Jane oma tuleva beebi isasse. Sealt alates sa upud imelisse seebiooperisse!
See sari vallandas nii mõnegi mälestuse minu jaoks. Kui tahad, et süda hell oleks ja tonnide viisi romantikat, siis palun väga! 😀


5. Night ShiftWhat’s so special about this one? There are literally tens and tens of medical shows. Why am i watching this one and not Grey’s Anatomy? Well i don’t wanna put Night Shift on a pedestal, but i enjoy it. It’s not cliche. It focuses mainly on the night shift in a hospital. I’m a night person so it somehow draws me towards it. It’s not too complicated, it’s not too shallow. At the end of every episode i always find myself expecting another one. It has humor when you don’t expect it and drama when you want it. It has a great cast, some of them are familiar (like from Lost or Perception), some of them are are a pleasant surprise. 

Mis selles järjekordses meditsiiniseriaalis erilist on? Neid on ju ometi kümneid ja kümneid olnud. Miks vaatan Öövahetust ja mitte Grey anatoomiat? See on meeleolukas ja mis kõige olulisem… mitte klišee. Keskendutakse just öövahetusele haiglas. Olen isegi ööinimene ja selline variant tõmbab mind kohe ligi. Tegu ei ole liialt keerulise, aga samas ka mitte liiga kergemeelse sarjaga. Iga episoodi lõpus leian end uut ootamas. Selles on huumorit, siis kui seda ei eelda ja draamat, siis kui ootad. Seriaali täidab mitmed head näitlejad, mõned tuttavad näod (Lost ja Preception) ja mõned meeldivad üllatajad. 

6 thoughts on “5 shows to watch

  1. Kusjuures see, et staarid lähevad tagasi seriaalidesse polegi enam nii samm tagasi, vaid hoopis mõistlikum ja regulaarsem sissetulek. Ja sissetulek seriaalis osalemise pealt pole teps mitte väiksema palgaga – seda vähemalt lugesin ühest huvitavat artiklist. Ja tulles Ryan Phyllippe'i juurde, siis ta oli peale Cruel Intentions'i ja I Know What You Did Last Summer mul täiega CRUSHHHH… 😛

    Like

  2. Sellega olen nõus et regulaarsem sissetulek. Aga see, et sama sissetulek, selles ma väga kahtlen. Võibolla kui tegu on Big Bang Theory'ga kus näitleja saab episoodi pealt ühe miljoni (mida siiski 95% seriaalidest endale lubada ei saa). Ma arvan, et kui arvutada nö ajakulu ja tunnipalk välja siis seriaal toob ikka vähem sisse kui üks film. Jällegi see on väga suhteline, on edukaid filme ja on vähem edukaid filme, sama lugu sarjadega 🙂
    Aga jah, mul oli sama crush mis sul! 😀

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.