5 shows to watch, komöödia eri ( eesti keeles )

(eesti keeles seni kuni Ann saab selle ing. keelseks)
Kuigi ma eelistan komöödiale pigem midagi tõsisemat, vaatan ma neid nii või naa. Tihti jääb küll mitu nädalat vahele, enne kui ma neid vaadata viitsin/tahan. Mul on küll rohkem komöödiaid, aga alustan siis ikka viiest. Ning boonuseks 2 kergelt ülehinnatud ja oma algse võlu kaotanud sarja.

1. Black-ish

Hetkel vaieldamatult minu lemmik komöödia. Seal on lihtsalt nii geniaalne näitlejaskond. Alustades täiskasvanutest ja lõpetades 5-6 aastastega. Pealkiri ütleb väga palju selle sisu kohta. Kuidas üks perekond, võib-olla ebaharilikult jõukas, üritab igapäevaselt toime tulla sellega, et nad ei kaotaks sellises ‘valges’ maailmas oma juuri. Kõigele lähenetakse huumori ja irooniaga. Kõik on muidugi komöödiale kohaselt üle paisutatud, nii rõõmud kui mured. Aga tõesti kõik selline vana-kooli mõtlemine ja imeline näitlejate rivi… lihtsalt suurepärane uus komöödia. Natuke teist verd!

 

2. Last man standing

Järgmine Tim Alleni geniaalne seriaal. Meenutab sisult väga ”Home improvement”i (edaspidi HI) , ei mäleta kahjuks selle eesti keelset nimetust. Lihtsalt trobikond poegi vahetati välja trobikond neiude vastu. Sisult sama palju nalja. Lisaks on pea kõik ”HI” osatäitjad seal külalisesinemise läbi teinud. Ilmselgelt sarnaneb see sari sihilikult eelmisega. Ja ilmselt ka sp see nii hästi vastu pidanud on. Ikkagi juba neli hooaega. Ja tänapäeval on ikka nii, et kui seriaal peab kauem vastu kui 2 hooaega, siis on väärt vähemalt proovimist!
Isa (Tim Allen) on seekord vana-kooli (isegi pisut paranoiatsev) vend, kes töötab jahi teemalises ettevõttes ja kasvatab kolme väga erinevat tütart: üks teismeline ema, üks äärmiselt naiivne ja rumal neiu ja üks tüdruk, kes justkui täidab rohkem poja rolli.
Sari on iseenesest väga haarav, isegi kui sisu on aeg-ajalt natuke kergemeelne. Ma ei ole siiani kaalunud selle vaatamise lõpetamist! Mis ütleb päris palju!

See sari on selline natuke teistsugune. Sisult polegi võib-olla nii eriline, kuigi näitlejad on beyond awesome! Kuna vähemalt üks osatäitjatest on tegelikult ka stand-up koomik, siis on terve sari kuidagi sellise auraga. Kusjuures just hiljuti kuulutati välja kolmas hooaeg, mis saab olema 13 live episoodiga. Kusjuures nad juba lõpetavad teise hooaja 2 tunnise live-episoodiga. Need on pööraselt lahedad. Neid täidavad meeletud staarivoorid. Näiteks nagu Ed Sheeran, kes musitab üht mees osatäitjat. Igatahes selline pöörane seriaal. Võib-olla kõigile see peale ei lähe, aga minule kohe väga läheb!

See on ka üllatavalt nauditav sari. Olin suhteliselt skeptiline alguses, vähemalt mitu episoodi. Ma kartsin, et selline lihtsus kaotab oma võlu ja hakkab hoopis tüütama. Aga minu üllatuseks on huumor alati värske ja originaalne. Sari räägib siis üksikisast kelle laps ei kasva mitme hooaja jooksul, vahetatakse lihtsalt uue beebi vastu… Ja tema hokistaarist ja suhtliselt rumalast vennast ning lisaks veel hulga erinevaid tegelasi. Sisu poolest on kindlasti üsna keskpärane ja mitte eriti huvitav, aga naljad on väga head!

Ausalt, ma alustasin selle vaatamist puhtalt Andy Sambergi pärast. Ta on ju kuulus igasuguste paroodiatega. Loomulikult on ta ka selles sarjas selline iroonitsev tobuke. Tegemist on siis sellise politsei jaoskonna huumoriga. Aeg-ajalt meenutab see mulle ”Kontorit”. Kergelt sellise live maiguga sari kus naljad on tihti kuidagi nii ‘ei-ole-võimalik’ alatooniga. Osatäitjad on muidugi utoopiliselt head. See on kõrgelt hinnatud ka teiste seas, mitte vaid minu poolt! 😉

Nüüd aga siis kaks ammendunud komöödiat, rangelt subjektiivne!

1. New girl

Ausalt, väga pikalt oli see minu jaoks kulda väärt. Aga mingist hetkest kaotas Zooey Deschanel‘i karakter oma võlu. Ja natuke hiljem hakkas lausa närvidele käima. Ta muutus üks hetk natuke ajuvabaks ja nii ma olengi seda ainult harvemini vaadanud ja nüüd peaaegu mitte kunagi. Vb aeg-ajalt mõne episoodi skännin kiirelt läbi. Vsjo minu jaoks!

Ma kohe nobedalt igaksjuhuks ütlen, et ma ei ole selle vaatamist lõpetanud. Samas ei jälgi ma seda enam sellise entusiasmiga nagu varem. Kindlasti enamus tegelasi on sama kulda väärt, aga vat Penny (aka Kaley Cuoco-Sweeting ) on minu jaoks igasuguse võlu kaotanud. Ja üldse nii palju häid komöödiaid on tulnud… Ma kindlasti ei lõpeta selle vaatamist, põhimõtte pärast. Aga sellise entusiasmiga kindlasti enam ei vaata!

4 thoughts on “5 shows to watch, komöödia eri ( eesti keeles )

 1. Ma üritasin BBT vaadata, aga no ei leidnud sealt seda tunnet, et hullult tahaks vaadata. Naljakas – jaa, kuid minu jaoks polnud nii haarav. Kui sa nüüd rääkisid komöödia sarjadest, siis minu ultimate lemmik on “The Seventies Show” (oli vist sellise nimega?) 🙂

  Like

 2. Jah, BBT vaatan tõesti vist ainult Sheldoni pärast. Poleks teda, poleks ka seriaali mida vaadata.
  Ja klassikute lemmikute seas on minul ka ''That 70's show'' (nii käib tegelt) ja Sõbrad! Neid olen ringiratast vist mingi 50 korda vaadanud. Ära ei väsi!

  Like

 3. Kusjuures ma hakkasin ka Brooklin Nine-Nine näitelja pärast vaatama 😀 Aga peale paari episoodi jätsin pooleli, ei tundunud just kõige parem, aga vb peaks ikka edasi vaatama 🙂

  Like

 4. Home Improvement oli Kodu korda 😀 Kohustuslik vaatamine TV3e pealt peale koolist koju tulemist 😀 Nostalgia mõttes kaalun nüüd isegi seda Last Man Standingut paar osa vaadata.

  Mulle meeldivad komöödiasarjadest praegu Modern Family, Orange Is The New Black (komöödia/draama?) ja Awkward. Kõigi aegade lemmik on The IT Crowd.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.